Rondje langs de seniorenteams (september)
29 september 2026
Zwoegen op de zondagochtend: het is ook dit jaar weer aan de orde voor onze vriendenteams Wittenhorst 3 tot en met 10. Maar hoe vergaat het hen eigenlijk? Met ingang van dit seizoen maken we maandelijks een rondje langs onze niet-selectieteams. In deze eerste editie een terugblik op het bekertoernooi en de competitiestart.
Te beginnen bij Wittenhorst 3. Dat zette in de beker direct een keurige prestatie neer door eerste te worden. Op de allesbeslissende laatste speelronde werd het tweede elftal van SSS’18 keurig met 3-0 verslagen, waardoor ons derde elftal zich meldt in de volgende ronde. Ook in de competitie is er afgetrapt. Wittenhorst 3 komt dit jaar uit in de Vierde Klasse en houdt het qua uitslagen keurig in evenwicht: tweemaal 5-1. Thuis tegen FCV-Venlo 3 werd er met die cijfers gewonnen, met liefst 5 verschillende doelpuntenmakers, en afgelopen zondag werd er met dezelfde cijfers verloren tegen Blerick. Komende zondag komt het nog puntloze Leunen 2 op bezoek. Klinkt als een ideaal affiche voor een uitslag met zes doelpunten, bijvoorbeeld 5-1.
Door naar Wittenhorst 4 dan, met niemand minder dan onder meer Gradje Nellen voor de troepen. Toeval of niet (wij vermoeden van niet): terwijl de tacticus afgelopen weekend in Belgrado verbleef, wist zijn team de eerste zege te behalen: 4-1 tegen het zevende elftal van NWC. De week daarvoor werd er nog van Milheezer Boys verloren, terwijl de bekerduels klinkende cijfers opleverden: drie gespeeld, 9 punten, 12 doelpunten voor, 0 tegen. Wat wil je nog meer? Wellicht een Instagram-pagina om de doelpuntenmakers te volgen. Ook handig voor deze rubriek. Eerst zondag de uitwedstrijd tegen SPV. SPV? Ja, SPV. Uit Vlierden, welteverstaan. Da’s andere koek als Belgrado.
Wat te denken van Wittenhorst 5? Kudo’s vooraf, want dit was het enige team dat reageerde op de vraag om via de socials input aan te leveren voor dit overzicht. Zo weten we nu dat dit team: zondagochtend eieren at bij Antoine, er een speler (laten we vanwege de AVG-wetgeving wegblijven bij namen) waarschijnlijk eerder dat weekend thuis is gebracht door zijn eigen moeder, er veel spelers geblesseerd waren (welkom bij de rubriek van de vriendenteams, mensen) en ze tijdens het jubileumweekend een vlaai hebben gewonnen die zijn einde vond ergens op de grond in de tent. Dat je ’t weet. Gevoetbald werd er in de eerste weken ook nog, maar dat kunnen we na al die input bijna als bijzaak afdoen. Uitgeschakeld in de beker, winst in de competitie op Venray en verlies tegen BVV’27. Lag waarschijnlijk aan de geblesseerden, behalve die zege op Venray uiteraard. Hopelijk volgen de andere teams het voorbeeld van Wittenhorst 5 en wordt er de komende weken input aangeleverd. Want wees eerlijk: dat leest toch direct een stuk lekkerder weg.
Door met Wittenhorst 6: mix van jong en nog jonger (hier had ook oud en jong kunnen staan, maar laten we positief blijven). De helft van het team loopt al aardig wat jaren mee op de zondagochtend en dat werd aangevuld met een aantal frisse krachten vanuit de JO19. Met één punt in de beker was het nog even zoeken, maar na een competitienederlaag tegen BVV’27 werd er afgelopen zondag gewonnen van VICI’04 5. Een prachtige volley van Chiem Slots droeg bij aan die zege en ook invalkeeper Devin Verrijth deed het volgens welingelichte bronnen (het eigen Insta-kanaal, dus) vrij aardig. Geef de zege komende maand een passend vervolg mannen!
Dat brengt ons bij Wittenhorst 7. Het team dat hard op weg was ooit Wittenhorst 1 te worden (ieder jaar kropen ze een team dichterbij), is dit jaar gedegradeerd van Wittenhorst 6 naar Wittenhorst 7. Wie weet, ooit… Positief gebeuren: als Wittenhorst 7 werden ze twee jaar terug wel kampioen. Na de uitschakeling in de beker (6 punten, verloren van Hegga 3) kan het vizier ook dit jaar vol op de competitie. Met Leunen 3 werd de vloer aangeveegd (8-2), waarna er gelijkgespeeld werd tegen Volharding 5. Dat Niek van Rensch scoorde is het vermelden waard en dat het team een foeilelijke penalty tegenkreeg ook. En als dat allebei gebeurt, eindigt het al snel in 1-1. De komende twee duels: Well 1 en Wellerlooi 1. Tot voor jaren terug nog beide prestatief voetballend, nu tegenstanders van Wittenhorst 7. Maak er wat van, mannen.
Dan door naar Wittenhorst 8. In de beker werd de allesbeslissende wedstrijd uit bij Venray 7 met 4-2 verloren. Trainer Eric van Rens nam toen eenmalig plaats in doel, maar heeft die plek in de competitie weer verruild voor een stekkie in de dug-out. In de competitie is het team uitstekend gestart met twee zeges en dus zes punten. Primeur: het enige vriendenteam dat tot nu toe de volle buit behaalde in de competitie. Daarvoor had het wel een corner van Jorn Ernst nodig, die in een keer het doel in vloog. En juist die tellen ook. Wellicht zondag in Lottum opnieuw.
Over Wittenhorst 9 kunnen we kort zijn: ze bakken er vooralsnog niet veel van. Half 10 is ook vroeg, dat moeten we inderdaad toegeven. De drie bekerpotjes werden verloren en in de competitie gaat het al niet veel beter. Helden 9 en GFC’33 2 (als iemand uit kan leggen waarom ons 9de tegen GFC 2 speelt en ons 8ste tegen GFC 3 horen we het graag) waren te sterk voor Wittenhorst 9. Quotes als ‘Ik kan niet voetballen’ (Cas Camps, waarschijnlijk ergens in 2025) boezemen de tegenstander nou ook niet direct angst in, dus wellicht valt daar wat winst te halen. En vervolgens gewoon op het veld, zondag tegen TSC Irene 5. Laten we positief eindigen: de strakke lay-out van de Instagram-posts zijn indrukwekkend. Dat dan weer wel.
En dan tot slot: het gloednieuwe Panini-plaatje in het Wittenhorst-plakboek, ons aller Wittenhorst 10. Established in 2026 en al één punt op de teller. Aan enthousiasme en een originele teamfoto geen gebrek. De drie bekerpotjes werden nog verloren, maar op speelronde 1 in de competitie was het raak: een verdienstelijk 1-1 gelijkspel tegen Blerick 7. Afgelopen zondag werd het eerste thuisduel ooit in de competitie helaas met 4-1 verloren. Het allereerste doelpunt ooit van dit team werd gemaakt door Jarno van Lipzig (het vermelden waard) en dat half 10 ook voor dit team vroeg is bleek wel uit het verslag van het duel tegen Hegelsom 4 op Instagram, waar de maand september doodleuk verwisseld werd met oktober. Kan gebeuren natuurlijk. Mannen, goed dat jullie er zijn: op naar meer!
Dat was-ie voor deze maand. Laat opvallende dingen of leuke wetenswaardigheden gerust weten in de maand oktober. Spammen via hét officiële Instagram-account van Wittenhorst mag altijd.
© RKsv Wittenhorst 2026 Website door Encore Digital Agency sitemap privacy policy